///ELEKTROSOLAR

Oferta

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych

Coraz większe ceny za energię elektryczną sprawiają, że właściciele gospodarstw domowych, zarówno już istniejących jak i dopiero powstających poszukują innych, alternatywnych źródeł energii elektrycznej. Wysoka wydajność, uniwersalność, łatwy montaż i przede wszystkim znikome zabiegi konserwacyjne sprawiają, że jednym z najczęściej wybieranych są ogniwa fotowoltaiczne. Standardowa instalacja dla domów jednorodzinnych ma moc do 10kWp.

Dzięki wprowadzonemu w 2013 roku tzw. „Małemu trójpakowi energetycznemu” istnieje możliwość podłączenia mikrostacji elektrycznej do sieci energetycznej. Daje to możliwość odsprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii.

Fotowoltaika dla rolnictwa

Zastosowanie fotowoltaiki w rolnictwie notuje systematyczny rozwój. Coraz więcej gospodarstw rolnych decyduje się na to rozwiązanie chcąc uzyskać niezależność energetyczną od zewnętrznych źródeł zasilania. Pomijając aspekty ekologiczne fotowoltaika to także spore oszczędności.
Szacunkowy zwrot z inwestycji w baterie fotowoltaiczne wynosi 10-15% rocznie. Warto odnotować, że gwarancja na panele sięga obecnie nawet 25 lat! Daje nam to ok. 15 lat realnych oszczędności. Nadmiar wyprodukowanej energii elektrycznej można odsprzedać swojemu obecnemu dostawcy energetycznemu uzyskując dodatkowy zysk.
Gospodarstwa rolne mogą liczyć na dodatkową pomoc w postaci dotacji oraz kredytów preferencyjnych dofinansowujących inwestycje w odnawialne źródła energii .
Na podstawie oceny powierzchni dachu i ukształtowania geograficznego przeznaczonego pod inwestycje pomagamy w doborze sprzętu oraz wykonujemy projekt instalacji. Po zaakceptowaniu projektu przechodzimy do jego realizacji. Zapewniamy serwis i wsparcie techniczne przez okres gwarancyjny, służąc pomocą w przypadku awarii.

Fotowoltaika dla firm i przedsiębiorstw

Baterie fotowoltaiczne są jednym z najczęściej wybieranym przez przedsiębiorstwa naturalnym źródłem energii. Umożliwiają redukcję kosztów prowadzonego biznesu zwiększając jego efektywność. Fotowoltaika to nie tylko oszczędności – ostatnie zmiany w przepisach umożliwiają sprzedaż nadwyżki energii swojemu obecnemu operatorowi generując tym samym dodatkowe źródło dochodu.
Kolejną korzyścią przemawiającą za inwestycją w ogniwa fotowoltaiczne jest zapewnienie ciągłości w dostawach prądu dla podstawowych narzędzi pracy jak komputery, telefony, itp.
Instalacja fotowoltaiczna produkuje najwięcej energii w godzinach 9-17, czyli właśnie wtedy, kiedy firma najwięcej je konsumuje. Daje to maksymalizację zysku i szybszy zwrot inwestycji.
Nie wierz mitom! Ogniwa pobierają zarówno promienie odbite, jak i rozproszone, w związku z czym energia dostarczana jest także w pochmurne dni.
Unia Europejska oraz programy krajowe umożliwiają uzyskania dofinansowania dedykowanemu modernizacji i podniesienia efektywności energetycznej przedsiębiorstw.